Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli poszkodowanym w wypadkach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli poszkodowanym w wypadkach

Mirosława Aleksandrowicz
02.06.2022

Dwie kobiety uległy wypadkom drogowym. Jedna z nich dachowała, a druga straciła przytomność. Poszkodowanym pomogli funkcjonariusze Straży Granicznej.

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie najechali na wypadek drogowy, autem kierowała kobieta. Rozbity samochód leżał w rowie, w okolicach Mrągowa. Kierująca oplem straciła przytomność  i wjechała do rowu. Kobiecie z auta pomogli wyjść funkcjonariusze SG. Zabezpieczyli oni również miejsce wypadku i wezwali służby ratunkowe.

Kilka godzin później w drugim zdarzeniu interweniowali młodzi funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. To był ich pierwszy dzień służby i już musieli wykazać się umiejętnościami z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na drodze krajowej nr 51 zauważyli wypadek drogowy. Samochód, którym kierowała ciężarna kobieta, dachował. Wezwali służby ratunkowe i razem ze strażakami udzielali pomocy osobie poszkodowanej.

Obie kobiety trafiły do szpitala.

  • Straż Graniczna
    Straż Graniczna
do góry