Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Przewoził nielegalne papierosy, ale twierdził, że to nie jego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przewoził nielegalne papierosy, ale twierdził, że to nie jego

Mirosława Aleksandrowicz
03.06.2022

Mieszkaniec Łodzi wpadł podczas kontroli drogowej z papierosami bez akcyzy. W volkswagenie wiózł nielegalne wyroby tytoniowe o szacunkowej wartości ponad 41 tys. zł.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie i Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu doprowadziły do ujawnienia wyrobów bez akcyzy. 30 maja na jednej z dróg w powiecie zgierskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58-latka, kierującego volkswagenem. W jego aucie znaleziono 56 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

Funkcjonariusze Straży Granicznej razem z policjantami w trakcie działań zabezpieczyli również filtry do papierosów, folię i opakowania do wyrobów tytoniowych.

Dzień później mężczyzna usłyszał zarzuty przewożenia papierosów bez akcyzy, do czego się nie przyznał. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo karno-skarbowe.

Ujawniony towar zdeponowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

  • ujawnione nielegalne papierosy
    ujawnione nielegalne papierosy
  • ujawnione nielegalne papierosy
    ujawnione nielegalne papierosy
  • ujawnione nielegalne papierosy
    ujawnione nielegalne papierosy
do góry