Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Anna Matejuk-Ficek
06.12.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko mieniu.

Patrol Straży Granicznej na jednej z dróg w powiecie szczycieńskim, 5 grudnia zatrzymał do kontroli kierowcę osobowego nissana. W trakcie sprawdzania dokumentów mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd w Olsztynie i Sosnowcu. Obywatel Polski, na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. 56-latek dopuścił się oszustw finansowych, na szkodę innej osoby oraz nie opłacił zasądzonej grzywny.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku listopada br. przerwali podróż 32 osobom poszukiwanym za nieopłacone grzywny na łączną kwotę prawie 74 tys. zł. Byli to obywatele Polski (19 osób) i Rosji (13 osób), którzy po opłaceniu zasądzonych kar, mogli ruszyć dalej.

  • Kontrola drogowa
    Kontrola drogowa
do góry